40 lbs. 1st - Kenton Ramsey (Pythons) 2nd - Brandon Holt (Hoover) 3rd - Johnathon Frye (Warriors) 4th - J.J Will (MC Travel) |
45 lbs. 1st - Katie Jones (Calhoun) 2nd - Isaiah Isabell (Calhoun) 3rd - Lane Pullins (Pythons) 4th - Issacc Isabell (Calhoun) |
50 lbs. 1st - Tucker Windland (Wood Co.) 2nd - Jacob Bryant (Patriots) 3rd - Cole Franklin (Pythons) 4th - Gavin Jackson (Patriots) |
55 lbs. 1st - Dalton McCune (Calhoun) 2nd - Antonio Serevicz (Warriors) 3rd - Cass Kimes (Wildcats) 4th - David Hendrick (Warriors) |
HWT 1st - Jesse Gleason (Patriots) 2nd - Gavin Shadle (Pythons) 3rd - Derek Johnson (Pythons) 4th - Maria Smith (Warriors) |
50 lbs. 1st - David Murphy (VC Grappler) 2nd - Michael Turner (VC Grappler) 3rd - Matt Wood (MC Travel) 4th - Steven Slack (Dupont) |
55 lbs. 1st - Jared Stevens (Pythons) 2nd - Austin Wamsley (MC Travel) 3rd - Jerry Jones (Calhoun) 4th - Cameron Nott (Stingers) |
60 lbs. 1st - Allen Matheny (Calhoun) 2nd - Wesley Brawley (Pythons) 3rd - Nick McCutcheon (Patriots) 4th - Cameron Nott (Stingers) | ||||||||||||||||||||||||
65 lbs. 1st - Allen Matheny (Pythons) 2nd - Nick McCutcheon (Patriots) 3rd - Devin Stapleton (Mt. State) 4th - Dustyn Hutchinson (Hunt) |
70 lbs. 1st - Drake Koontz (East Fairmont) 2nd - Devin Stapleton (Monster Garage) 3rd - Hunter Porter (MC Travel) 4th - CJ Halfhill (Pythons) |
80 lbs. 1st - Cole Ritchie (Calhoun) 2nd - Drake Koontz (East Fairmont) 3rd - Leah Cochran (Wildcats) 4th - Trevor Reed (Hunt) | ||||||||||||||||||||||||
HWT 1st - Billy Cooper (Pythons) 2nd - Grant Safford (Stingers) 3rd - Sean Bishop (Nitro) 4th - Michael Setliff (Indy) |
60 lbs. 1st - Riley White (Indy) 2nd - Houstin McCune (Calhoun) 3rd - James Griffith (Patriots) 4th - Logan Waugh (Pythons) |
65 lbs. 1st - Luke Simkins (Indy) 2nd - Jordan Allen (Monster Garage) 3rd - Jared Nutter (MC Travel) 4th - Houstin McCune (Calhoun) |
70 lbs. 1st - Logan Grass (Monster Garage) 2nd - Guy Fisher (Leon) 3rd - Mason Hicks (Warriors) 4th - Jordan Allen (Monster Garage) |
75 lbs. 1st - Logan Grass (Monster Garage) 2nd - John Raike (Wildcats) 3rd - Jacob Bennett (Warriors) 4th - Nathan Cunningham (Ripley Visions) |
80 lbs. 1st - Cole Ritchie (Calhoun) 2nd - Jess Roush (MC Travel) 3rd - Scott Mash (Pythons) 4th - Michael Williams (Hunt) |
85 lbs. 1st - Michael Williams (Hunt) 2nd - Zac Davis (Wildcats) 3rd - Steven Gooderham (Leon) 4th - Ian Musgrave (Stingers) |
90 lbs. 1st - Clinton Halstead (Leon) 2nd - Timmy Gibbs (Warriors) 3rd - Jacob Starcher (Patriots) 4th - Zac Davis (Wildcats) |
HWT 1st - Jacob Swisher (MC Travel) 2nd - Austen Toler (Wildcats) 3rd - Tyler McDaniel (Leon) 4th - Ronnie Evans (Pythons) |
75 lbs. 1st - Alex Reimann (Midland) 2nd - Jared Simkins (Indy) 3rd - Micah Powell (Leon) 4th - Justin Triplett (Clay Co.) |
80 lbs. 1st - Dylan Cotrill (Salty Dogs) 2nd - Marvin Kirk (Patriots) 3rd - Billy Waldeck (Hunt.) 4th - Nathan Westfall (Vision) |
90 lbs. 1st - Jake Smith (Patriots) 2nd - Justin Arthur (Hunt.) 3rd - Jacob Cooper (Indy) 4th - Brady Dye (Calhoun) |
100 lbs. 1st - Tyler Richards (Wood Co.) 2nd - Zach Nibert (MC Travel) 3rd - Tristen Woodson (Midland) 4th - Josh Hudson (Stingers) |
110 lbs. 1st - Austin Hileman (Vision) 2nd - Demadre Turner (Hunt.) 3rd - Mitchell Schoolcraft (Clay) 4th - Tyler Byus (Pythons) |
120 lbs. 1st - Seth Lewis (Midland) 2nd - Zack Tackett (Pythons) 3rd - Brandin Shinn (Wildcats) 4th - Zack Harkins (Pythons) |
140 lbs. 1st - Jacob White (Pythons) 2nd - Mark Allen (Pythons) 3rd - Sid McCoy (Patriots) 4th - Cody Swiger (Indy) |
HWT 1st - Mark Allen (Pythons) 2nd - Rachael Bauer (Meigs) 3rd - Briggs Shoemaker (Pythons) 4th - Derek Oxyer (Riv. Val.) |
13 - 15
16 - 18
OPEN
Return to the Scores Index Page Return to the WV-Mat front page |